Rekonstrukcje Wypadków

Nasza firma oferuje rzetelne ekspertyzy wykonane przez wielu profesjonalistów. Osoby współpracujące z nami posiadają statut biegłych sądowych.

Jakość tego typu dokumentów, które niejednokrotnie przydają się w sądzie, podparta jest doświadczeniem naszej kadry i jej wysokimi kwalifikacjami. Pracujemy z zawodowcami, których prace mają uznanie w otoczeniu kryminalistycznym. 

Profesjonaliści dla nas pracujący to nie tylko naukowcy, ale także osoby laboratoriów państwowych i policyjnych. Tak świetnie wyszkolona kadra może pochwalić się bogatym dorobkiem (przeszło 12 tysięcy) solidnie wykonanych ekspertyz, które okazały się pomocne w przypadku wielu rozpraw sądowych.

Oferujemy wykonanie ekspertyz w zakresie rekonstrukcji wypadków i kolizji drogowych.

Do zadań rekonstrukcyjnych wypadków i kolizji na drodze należą:

1. Analiza w sprawie odszkodowania komunikacyjnego,
2. Ustanowienie przyczyny kolizji drogowej,
3. Rekonstruowanie i analizowanie wypadków na drodze,
4. Ustalenie wszelkich zachowań osób uczestniczących i propozycji uniknięcia danej kolizji,
5. Analizowanie uszkodzeń ciała poszkodowanych osób oraz uszkodzeń samochodów biorących udział w wypadku,
6. Ustalenie danej prędkości pojazdów, które uczestniczyły w wypadku drogowym,
7. Ekspertyzy techniczne,
8. Badanie medyczno-sądowe.


Osoby, które współpracują z nami mogą pochwalić się posiadaniem uprawnień rzeczoznawców nadanych przez odpowiednie Stowarzyszenia.

Specjalności odnośnie uprawnień posiadanych przez rzeczoznawców oraz biegłych dla nas pracujących:
- zasady bezpiecznego poruszania się na drodze – Kodeks Drogowy
- technologia motoryzacyjna
- samochody oraz pojazdy rolnicze
- weryfikacja wartości maszyn, sprzętów wykorzystywanych oraz samochodów

Wielu naszych rzeczoznawców ma nie tylko status biegłych sądowych, ale także skarbowych. Pracują dla nas osoby o statusie rzeczoznawcy certyfikowanego, które są umieszczone na specjalnej liście w Ministerstwie Infrastruktury.

Klienci korzystający z naszych usług:

  • Sądownictwo Okręgowe oraz Rejonowe (obszar całego kraju)
  • Prokuratury Okręgowe oraz Rejonowe (obszar całego kraju)
  • Izby i Urzędy Skarbowe (obszar całego kraju)
  • Izby i Urzędy Celne (obszar całego kraju)
  • Profesjonalne kancelarie prawnicze
  • Policja (obszar całego kraju)
  • Firmy Ubezpieczeniowe oraz osoby fizyczne


Kwestia rekonstrukcji zdarzeń drogowych, kolizji, stłuczek

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem niezbędnym w wykonywaniu analiz oraz wszelkich rekonstrukcji zdarzeń kolizyjnych, wypadków drogowych.
Wszelkie ekspertyzy odnośnie danego zakresu są wydawane na podstawie specjalnie powołanego zespołu badawczego, który pracuje przynajmniej w odniesieniu do dwóch osób. Osoby te muszą posiadać najwyższe kwalifikacje, ale wyróżniają się również bogatym bagażem doświadczeń.

Nigdy nie pozwalamy na to, aby opinia została wydana tylko przez jednego biegłego – dla nas pracuje zawsze zespół.
Biegli, którzy dla nas pracują posiadają doświadczenie, ale przede wszystkim status biegłych sądowych względem Sądów Okręgowych na terenie kraju.

Jesteśmy w stanie realizować określone ekspertyzy zlecone przez sądy, policję, prokuraturę, przedstawicieli stron, ale także przez firmy ubezpieczeniowe, jak również osoby fizyczne.

Nasz zakres obowiązków uwzględnia także przeprowadzanie analiz odnośnie wydanych już opinii. Zajmujemy się badaniem oraz ustaleniem prawidłowości takich opinii lub też nieprawidłowości dla organów procesowych.

Mamy do zaoferowania niezwykle obszerną bazę odnośnie technologii jak i zagadnień dydaktycznych. Możemy z dumą pochwalić się zapleczem technicznym, który w świetle wszelkich prawidłowości spełnia najwyższe standardy. Poprzez to codzienna praca naszych biegłych jest na wysokim poziomie.

W naszych standardach i jakości pracy pozostają również odpowiednie programy komputerowe. Są to przede wszystkim:
V-SIM, PC Crash, PC Retch, SLIBAR, PLAN, TITAN, RWD – Potrącenie pieszego, RWD – Zderzenie pojazdów, Auto CAD, AUTOVIEW, Auto VIN i nie tylko. Korzystamy także z wielu innych, przydatnych programów. 

Serwis oferuje Profesjonalne Ekspertyzy Kryminalistyczne na potrzeby organów procesowych (Prokuratura, Policja, Sądy) oraz dla osób prywatnych.

Ekspertyzy Kryminalistyczne wykonywane są przez wybitnych ekspertów kryminalistyki z wieloletnim stażem, uprawnieniami biegłych sądowych oraz z tytułami naukowymi.

Analiza wypadków drogowych

Wszystkie opinie wydawane są przez ekspertów posiadających status biegłego sądowego przy różnych Sądach Okręgowych w kraju. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie opiniowania.

Realizujemy zlecenia dla Sądów, Prokuratur, Policji, Pełnomocników Stron, na rzecz Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz dla Osób Fizycznych.

Kontakt z konsultantem
Telefon do konsultanta w sprawie ekspertyz oraz informacje o ekspertyzach:
tel. kom.: 0-515 25 90 60
tel. stac.: 0-22 633 54 54
fax.: 0-22 633 68 92

Biuro czynne:
Pon - Pt w godz. 9-15